...Вона блює і співає (bytebuster463) wrote,
...Вона блює і співає
bytebuster463

Лихоманка Денґе

Отже, вирішив розповісти вам страшилку, що сталася зі мною минулого тижня.
А сталася лихоманка Денґе, досить неприємна зараза. У цій статті я спробую розповісти, як швидко її діагностувати, та що робити, коли халепа таки трапилася.

Отже, лихоманка Денґе - вірусне захворювання, досить поширене в тропічному кліматі. В тому числі - Таїланд, Камбоджа та інші країни поряд.

Розповсюджується за допомогою комарів. Там є якийсь окремий вид, але зовні вони виглядають однаково, тому нам це нецікаво. Що цікаво, що самка комара, що вкусила хвору людину, не просто несе в собі заразу у вигляді крові. Зараза ця заражає й саму комариху, і через деякий час комариха починає виробляти слину, яка вже заразна. Неприємно, що зараза аж ніяк не заважає комару жити. А нам - заважає, такі справи.
Отже, найперше, що треба робити, аби не почепити собі таке щастя, - це боротьба з москітами.

Тепер, як це виглядає, коли Вас вкусили. Є деяка низка симптомів, і відразу скажу, що у мене були не всі із них. Ось найтиповіші:
 • Зуд та висипання на шкірі (у мене не було);
 • Загальні ознаки нежиті: соплі (у мене не було), головний біль (був);
 • Температура. Може на протязі дня скакати між 36.6 та 40. У мене весь час була 37.5, але весь час було відчуття, що голова палає. Міряти не було, чим; Якщо у вас декілька днів підряд у той самий час доби різко зростає температура - це воно;
 • Морозить. О-о-оо, як мені було холодно!
 • Слабкість. Реально така, що встаєш і боїшся впасти;
 • Червоні очі, якщо ними рухати -- болять;
 • Болить взагалі все. У мене за один день могло боліти серце, спина, шлунок та печінка. Потім мінялося. Навіть спати неможливо. Словом, не найприємніше відчуття;
 • Відсутність апетиту (я п'ять днів не їв взагалі);
 • Діарея (не було, але я й не їв);

Діагностика.
Швидко до шпиталю!
Мені в Pattaya International Hospital зробили комплексний аналіз. Все разом 1,999 бат, послуги доктора входять до ціни.
Що міряють:

 • Лейкоціти (=WBC =White Blood Cells). Норма 4,000-10,000, у мене було 2,340
 • Тромбоціти (Platelet). Норма 140,000-400,000, у мене було 100,000
 • іще якусь фігню, яка у мене була в нормі.
Тепер клініка.
Захворювання вірусне. Прямого лікування не існує, вакцини також (див. нижче). Тобто, лікуємо симптоми і чекаємо на одужання.
Симптоми.
Зараза псує натрій-калієвий баланс, в результаті чого організм дуже сильно збезводнюється. Збезводнення - основна причина того, чому тайські діти вмирають від Денге. Тому головна частина лікування - багато пиття. В клінічних випадках - глюкоза або навіть фіз.розчин внутрішньовенно.
Оскільки нема апетиту, Омепразол 20 мг по 1 таб тричі на день. Ну і щось типа Мотиліума 1 таб 2 рази на день. Ну і з температурою щось робити, щоб не так ковбасило. Все дешеве, все просто.

Після одужання. І заодно, чому вакцини не буває.
Лихоманки Денґе чотири види. Одразу після одужання людина отримує імунітет проти того виду, яким хворіла. Але всі інші три починають бути ще більш небезпечними. Справа в тій самій проблемі, з якої не буває імунітету проти грипу.
На малюнку зображені дві імунні клітини.
Червона - це довгоживуча клітина, що несе в собі інформацію про заразу, якою ми вже перехворіли. Вміє виготовляти антигени до специфічної зарази.
Синя - наївна, що готова піймати залишки зарази (після того, як лейкоціт її знешкодив) та виробити антигени.
Фігня в тому, що імунна система намагається завжди використовувати специфічні імунні клітини і блокувати (пригноблювати) -- наївні.
Все було б добре, але інші три види лихоманки Денґе не нейтралізуються антигеном, який у нас уже є. Більш того, антиген чіпляється до віріона, ніяк його не знешкоджує, і в такому вигляді ця парочка мандрує організмом. А оскільки "парочка" вже "помічена" нашою клітиною, її ніякий тромбоцит не вбиває, бо думає, що це - свої. У кінцевому результаті, цей віріон може вразити здорову клітину, як тільки добереться. А наївну імунну клітину не пускають до цього свята.
Весь ефект називається Antibody-dependent enhancement, або навіть Original antigenic sin.

Отже. З моменту, як ви перехворіли на Денґе, треба весь час пам'ятати, що наступна лихоманка може бути ще неприємнішою.


Ось, власне, і все. Будьте здорові.

Tags: дибр, здоров'я
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment